Nehubnu ani při příjmu 5000 kJ denně

24. 08. 2009 | † 14. 09. 2011 | kód autora: s1P

66b_4Nejčastější příčinou toho, že nehubnete, je to, že si člověk prostě dopřeje výjimky. Ví, že by neměl, ale tu si dá trochu čokolády, tam si do kávy frkne smetanu. Právě dobroty jsou energeticky velmi náročné – malý kousek čokolády je energeticky stejný jako jedno jablko. Když si takovéto drobné výjimky nepřipíšete k celkovému dennímu příjmu energie, tak je to špatně.

Druhou příčinou je chybný odhad množství jídla. Pokud jste si zpočátku jídlo vážili, naučili jste se již odhadnout, jak vypadá krajíc chleba nebo přiměřený kus masa. Později má člověk tendenci si od oka tyto dávky postupně zvětšovat. Nedělá to záměrně. Lékem je znovu si den nebo dva potravu vážit, abyste opět ty správné dávky dostali "do oka".

Pokud nezabírá nic, možná máte z předešlých diet velmi zpomalený metabolismus. V takovém případě vydržte při pravdidelném stravování a pití vody. Metabolismus se po několika týdnech takového režimu (někdy to může trvat i několik měsíců) zvykne pomalu zrychlovat a tehdy opět začnete pomalu hubnout.

 

 

 

zdroj : www.hubnuti-jak.cz


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky jidlo-recepty

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.